niedziela, 3 marca 2013

Grecja

Dla mnie Grecja to przede wszystkim starożytność. Ze względy na moją specjalizację na studiach spędziłam wiele godzin zgłębiając moją wiedzę na temat jej historii, kultury, sztuki, architektury, nawet ceramiki. Na początek, jako wstęp do tematu, przedstawiam wam moje ulubione zdjęcie, które zrobiłam w Atenach na Akropolu. Jedno z pytań na moim ostatnim egzaminie dotyczyło właśnie tych budowli:)


A następnie kolczyki, które po pierwsze kojarzą mi się z jasnymi kamieniami greckich budowli, a po drugie wykonałam je będąc w Grecji:P


W tym miejscu muszę zaznaczyć, że w starożytności te wszystkie białe, romantyczne budowle i rzeźby były pełne kolorów, można nawet określić je jako pstrokate. Na niektórych nadal widoczne są ślady polichromii. Poniżej zdjęcie Wieży Wiatrów w Atenach, która była blada jak teraz, a służyła jako zegar miejski i wiatrowskaz. Na każdej z ośmiu ścian wyrzeźbiony został jeden z bogów wiatrów (tutaj widoczni Euros po lewej i Apeliotes po prawej), a na dachu umieszczono 8 metrowy wskaźnik kierunku wiatru z ruchomym posążkiem Trytona na szczycie.


Na koniec standardowe zdjęcie na książce:) Kolczyki są jednostronne i umocowane na sztyftach, dokładnie tak jak je wymyśliłam i tym razem nic nie popsuło mojego pomysłu!
PS. Zgłaszam się do Kreatywnego Kufra na wyzwanie tematyczne - Podróże: Grecja!
4 komentarze:

 1. Widzę że pierwsza praca zgłoszona do KK :)
  Życzę co by i nagroda za pierwsze miejsce była.

  OdpowiedzUsuń
 2. A nie, zgłaszałam wcześniej też:) Dziękuję za życzenia, a zarazem zapraszam do rywalizacji (np tymi super trójkątami beadingowymi!!!) :>

  OdpowiedzUsuń
 3. Grecja jest piękna:) Tak samo jak te kolczyki. Mają jej klimat:) Powodzenia w konkursie!

  OdpowiedzUsuń
 4. jednoczesnie delikatne i wytowrne, super :) powodzenia w wyzwaniu !

  OdpowiedzUsuń