poniedziałek, 7 lipca 2014

Egipsko

Nareszcie archeologiczne wyzwanie! No, może nie do końca, ale sami zobaczcie.
Sklep Royal-Stone ogłosił (jak w zeszłym roku, już o tym pisałam) konkurs na kalendarz. Co miesiąc ogłaszali 3 tematy, można było przygotować przez miesiąc prace, wysłać zdjecia i brać udział w konkursie. W tym miesiącu wzięłam udział aż w trzech kategoriach. Dzisiaj opowiem o Żuku.

Pierwsze co mi wpadło do głowy - egipskie skarabeusze! W pierszej chwili chciałam zrobić naszyjnik z małych gipsowych skarabeuszy przywiezionych z Egiptu. Potem pomyślałam - czemu nie iść w bardziej archeologiczną stronę? I tak powstał ten naszyjnik:

Wzór na naszyjniku to jedno z imion faraona Tutanchamona, tzw. prenomen, zapisane hieroglifami: Neb-cheperu-Re czyli Pan-Przejawów-ReKolory może nie są bardzo "starożytne", ale żuk na zdjęciu do wyzwania też był dosyć "disco" :P A złote łańcuszki narzuciły się same - wszak w starożytnym Egipcie złoto było tańsze od srebra:)Naszyjnik możecie polubić na facebooku TU.

6 komentarzy:

 1. Piękny!:)
  + ciekawa jestem jak sie układa na szyi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alex, planuję zrobić zdjęcia na szyi, żeby Wam pokazać:)

   Usuń
 2. Super! Faktycznie bardzo egipski, skojarzenie nasuwa się od razu. To teraz prosimy o prezentację na modelce, w stylu Kleopatry ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. O matko kochana! Ile koralików. Cudny

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem po swojemu: totalny odlot! :D Kolory, wykonanie, zbieram się z podłogi normalnie. :D

  OdpowiedzUsuń