sobota, 2 czerwca 2012

Sznureczkowe, supełkowe i inne - cz. 2

I już nie dużo zostało do ukończenia wisiorka. Zależnie od rozmiaru kamyka - robimy 3-4 rzędy supełków (przy mniejszych wystarczają nawet dwa), pamiętając o równych odległościach między nimi.Efekt końcowy powinien wyglądać mniej więcej jak na zdjęciu poniżej:
Ważne jest, aby przed umieszczeniem kamienia rozciągnąć nieco siateczkę, tak aby można go było bez dużego wysiłku umieścić w środku (ale też nie należy przesadzać, żeby nie była ona za luźna! powinna ściśle przylegać do powierzchni kamienia).

Po umieszczeniu kamienia wewnątrz wyplatanki, zawiązujemy na końcu supeł, tak aby sznurki były naciągnięte i ściśle go oplatały.
Na koniec pozostaje wykończenie zawieszenia - tym razem 6 sznurków dzielimy na dwa - po 3 w jednym odnóżku, zawiązujemy na początku każdego supeł - i zaplatamy w warkoczyk lub wiążemy na nich kolejne supełki lub zostawiamy luzem - według własnych upodobań ;)

 Wykończenie sznurków - również polecam wg własnego pomysłu - można zwyczajnie zakończyć supłem lub wpleść jakieś fachowe zapięcie.

I gotowe :)
Polecam każdemu na wolną chwilę dla zajęcia palców, świetna zabawa i całkiem efektowna biżuteria ;) a możliwość kombinowania i dodawania własnych pomysłów jest wręcz nieograniczona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz